< >
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WYWIAD: Magdalena Derszniak | 8 września 2007
#1
MAGDALENA DERSZNIAK
kandydatka na Miss Polonia 2007 w wywiadzie dla eMiss


1. Kobieta vamp, czy subtelny anioł ? Który z tych kobiecych wizerunków jest Ci bliższy ?Posiadam cechy obu tych postaci, w zależności od sytuacji :-)2. Czego oczekujesz po swoim starcie w konkursie Miss Polonia?Oczekuję, że będzie to wspaniała zabawa, która pozostawi po sobie mnóstwo wspomnień. Mam nadzieję, że bliżej poznam wszystkie dziewczyny, które biorą udział w konkursie, a może zawiąże się jakaś dłuższa znajomość.3. Czy wcześniej interesowałaś się konkursami piękności? Czy chciałabyś reprezentować Polskę na jakimś konkretnym konkursie międzynarodowym?

Od dawna śledzę konkurs Miss Polonia. Zawsze wywoływał u mnie silne emocje. Oczywiście, że chciałabym reprezentować Polskę na którymś z konkursów, a najchętniej na konkursie Miss Universe.

4. Co według Ciebie stanowi Twój największy atut i pozwoli Ci wyróżniać się spośród konkurentek?

Z natury jestem osobą, która ma pozytywne podejście do życia. Uwielbiam się uśmiechać. Myślę, że daje się to odczuć i dlatego uważam to za mój największy atut.

5. Czy nie boisz się stereotypów związanych z konkursami piękności i kobietami, które biorą w nich udział?

Myślę, że ludzie powoli przekonują się o tym, że konkurs Miss Polonia nie jest konkursem, w którym ocenia się tylko fizyczność, lecz także osobowość, charakter i inteligencję. Bardzo często ludzie oceniają kogoś pochopnie nie starając się go poznać, a czasami warto przyjrzeć się komuś bliżej zanim się go skrytykuje.

6. Podaj 3 cechy które najlepiej określają Twój charakter.

Wytrwała i romantyczna optymistka.

7. Czy w imię sukcesu w wyborach najpiękniejszej byłabyś gotowa poddać się operacji plastycznej?

Nie jestem przeciwna operacjom plastycznym całkowicie w momencie, gdy mają na celu poprawić stan psychiczny człowieka lub pomóc mu zaakceptować siebie. Ja osobiście nie czuję takiej potrzeby, aby cokolwiek w sobie zmieniać.

8. Dziewczęta startujące w konkursach piękności często niestety są narażone na przykre uwagi otoczenia, mediów czy postronnych osób. Jak reagujesz na krytykę swojej osoby? Czy jest to dla Ciebie duży stres? Czy liczysz się z dobrymi radami i cenisz tzw. krytykę konstruktywną?

Biorąc udział w konkursie wyraziłam zgodę na ocenę mojego wizerunku. Zdaję sobie z tego sprawę, że są różne gusta. Jedni wolą brunetki, drudzy wolą blondynki. Nie tylko ja jestem więc narażona na krytykę. Oczywiście ludzie mają różne charaktery i jedni wyrażają swoje zdanie bardziej subtelnie, inni trochę mniej, jednak nie stresuje mnie to.

9. Interesujesz się modą i stylizacją. Czy w związku z tym jesteś gotowa na ewentualną zmianę swojego wizerunku narzuconą przez stylistów konkursu, czy będziesz bronić własnego “ja” nie pozwalając np. na zmianę fryzury czy koloru włosów?

Owszem interesuję się modą i stylizacją, ale jeżeli uważam coś, co jest w danym momencie „ na czasie”, za nie w moim guście to tego nie stosuję. Jestem zadowolona ze swojego wizerunku i nie chciałabym go zmieniać, ale jeśli styliści konkursu zaproponują mi coś, co mnie zainteresuje, to kto wie…

10. Kto stanowi dla Ciebie wzór kobiecej urody?

Jest wiele kobiet, które są naprawdę piękne, ale nie mam konkretnego ideału. Podobają mi się pojedyncze cechy urody u niektórych kobiet. Łącząc je w jedną osobę stworzyłabym kobietę, która stanowiłaby dla mnie wzór urody.

11. Czym kierujesz się w życiu, jakie jest Twoje motto?

Wierzę w to, że marzenia się spełniają, a moje motto brzmi „ Ja na tym świecie szczęśliwa być muszę”. Kieruję się nim, starając się realizować swoje marzenia, które mnie uszczęśliwiają obecnie i uszczęśliwią mnie w przyszłości.

12. Jaka jest Twoja największa słabość?

Zdecydowanie słodycze. Uwielbiam je jeść i nie wyobrażam sobie dnia nieosłodzonego czekoladą.

13. Co najbardziej cenisz u innych ludzi?

Po prostu dobroć. Uważam, że jeśli ktoś jest rzeczywiście dobrą osobą, to posiada wszystkie te cechy, które mogłabym wymieniać po przecinku.

14. Co jest Twoim największym marzeniem?

Chciałabym odnieść sukces i cieszyć się nim w przyszłości z własną, założoną rodziną.

15. Przy okazji pisania pracy licencjackiej odwiedziłaś dziecięcy oddział onkologiczny. Jak bardzo to doświadczenie i obcowanie z chorymi dziećmi wpłynęło na Twoje dalsze życie?

Było to szczególne doświadczenie. Przekonałam się, że literatura naukowa nawet w części nie oddaje tego, co można pozna na oddziale onkologii dziecięcej. Dzieci przebywają w szpitalu większość swojego czasu, są w pewnym sensie samotne, spragnione bliskości, zainteresowania, obecności lub chociażby jednego ciepłego słowa i uśmiechu skierowanego w ich stronę. Nie potrafiłam przejść obojętnie wobec żadnego z tych dzieci. Bije od nich takie ciepło i sympatia, że nie sposób tego zapomnieć. Dla mnie było to tak silne przeżycie, że na pewno tam wrócę.

16. Jaki masz pogląd na temat zawodowego równouprawnienia kobiet?

Mickiewicz pisał: „ Kobieto, puchu marny”. Myślę, że od tego czasu wiele się zmieniło. Kobieta, która wie czego chce, jest kompetentna i wykształcona, ma równe szanse na to aby konkurując z mężczyznami osiągnąć wymarzony sukces. Fizycznie może jesteśmy słabsze, lecz psychicznie i emocjonalnie silniejsze, więc siły się wyrównują :-)

17. W czym chciałabyś realizować się w życiu, a w czym zdecydowanie nie?

Chciałabym zrealizować się zawodowo, jako najlepszy specjalista chorób narządu ruchu u dzieci oraz jako matka i żona szczęśliwej rodziny.

18. Z jakiego swojego dotychczasowego osiągnięcia jesteś najbardziej dumna?

Jest wiele takich osiągnięć, a to dlatego, że za osiągnięcie nie uważam tylko tego, co jest finałem mojego marzenia, ale każdy krok, który mnie do jego spełnienia zbliża. Obecnie najbardziej dumna jestem z faktu, że zaszłam tak daleko w wyborach Miss Polonia. Jest to wspaniała przygoda, ale również wyzwanie wymagające mnóstwa pracy i wyrzeczeń.

19. Co zrobiłabyś z wygranym milionem w toto-lotka?

Macie szczęście, że wierzę w to, że marzenia się spełniają i odpowiem na to pytanie :-) Gdybym wygrała milion w toto – lotka, jakiś procent przeznaczyłabym dla osób, które tych pieniędzy naprawdę potrzebują, częścią wspomogłabym najbliższych, a resztę pieniędzy zainwestowałabym w coś co przynosiłoby mi satysfakcję i pieniądze.Data wywiadu: 8 września 2007
Pytania zadawał: Hyperio, Matti
Wywiadu udzieliła: Magdalena Derszniak, Miss Polonia Ziemi Świętokrzyskiej 2007
http://www.is-pracownia.pl - Projektowanie instalacji sanitarnych, przyłącza wody i kanalizacji, sieci wodociągowe i kanalizacyjne.
Odpowiedz
 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  WYWIAD: Francys Sudnicka II | 26 lipca 2006 Pawel 2 5,145 10-06-2009, 17:14
Ostatni post: Misiek
  WYWIAD: Barbara Tatara | 13 sierpnia 2007 Pawel 7 3,749 03-06-2009, 21:03
Ostatni post: ena
  WYWIAD: Milena Lutrzykowska | 22 czerwca 2007 Pawel 1 3,919 20-03-2009, 11:24
Ostatni post: żetka
  WYWIAD: Marta Matyjasik | 1 sierpnia 2006 Pawel 1 3,843 18-03-2009, 17:37
Ostatni post: żetka
  Izabela Twaróg - wywiad przed finałem Miss Polonia 2008 Pawel 0 3,870 05-09-2008, 18:35
Ostatni post: Pawel
  WYWIAD: Natalia Winiarska | 25 sierpnia 2008 Kacper 0 4,826 25-08-2008, 21:28
Ostatni post: Kacper
  FELIETON: Karolina Stankiewicz | z Półfinału MP'2007 Pawel 0 3,119 10-08-2008, 22:32
Ostatni post: Pawel
  FELIETON: Magdalena Derszniak | z Miss Polonia 2007 Pawel 0 3,946 10-08-2008, 22:25
Ostatni post: Pawel
  FELIETON: Magdalena Burak | z Miss Polonia 2006 Pawel 0 3,503 10-08-2008, 22:24
Ostatni post: Pawel
  FELIETON: Dorota Gawron | z Miss Universe 2007 Pawel 0 3,286 10-08-2008, 22:23
Ostatni post: Pawel

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości