< >
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WYWIAD: Aleksandra Bartczyszyn | 29 sierpnia 2007
#1
ALEKSANDRA BARTCZYSZYN
Kandydatka na Miss Polonia 2007 w wywiadzie dla eMiss1. Co sprawiło, że zdecydowałaś się spróbować swoich sił w wyborach Miss Polonia?

Wcześniej nie wiązałam tego ze swoją osobą, każdy zwykły śmiertelnik potrafi zachwycać się wyborami Miss. Chciałam po prostu spróbować czegoś nowego.

2. Czy interesowałaś się wcześniej konkursami piękności? Jaki Twoim zdaniem jest cel (poza rozrywką) takiego przedsięwzięcia?

Oglądając wybory, zawsze patrzyłam poprzez pryzmat loterii. Stawiałam na Panią X i czekałam na finał….. Nigdy nie wiązałam tytułu Miss z zaszczytami, nagrodami. Teraz, po moim skromnym doświadczeniu wiem, że jest to samorealizacja, która tkwi w tajemniczych siłach człowieka oraz chęci pomocy drugiemu człowiekowi.

3. Co będzie w tych wyborach Twoim największym atutem?

Podobno w szkole i na lekcjach stawia się na samoocenę. Jestem absolwentką LO w Otmuchowie. W moim mniemaniu najbardziej wiarygodną oceną będzie opinia jury, która określi moje atuty.

4. Jak przekonałabyś urodziwą koleżankę do udziału w konkursie piękności? Jakich argumentów użyłabyś gdyby stawiała opór?

Każdą moją koleżankę namówiłabym do podjęcia tej decyzji sugerując, że jest to fantastyczna przygoda, w której można poznać ciekawe osoby. Jednak największy atut daje możliwości niesienia pomocy potrzebującym. Wiem to z własnej autopsji, ponieważ dzięki tytułowi Miss Ziemi Nyskiej uczestniczyłam w akcjach charytatywnych ,a zebrane pieniądze przekazano matce chorego Wojtka Mrozka z Gimnazjum w Nysie. Wojtek ma postępujący zanik mięśni.

5. Jak każda dziewczyna startująca w konkursie Miss Polonia pragniesz odnieść sukces i wygrać te wybory. Jak wszyscy wiemy, bycie Miss to nie tylko bankiety i zabawa, ale także ogromne poświęcenie. Czy uważasz, że jesteś gotowa by temu podołać? Sprawdziłabyś się jako Najpiękniejsza Polka Roku 2007?

Bycie Miss Polonią to wielki zaszczyt, ale również wielkie wyzwania. Doskonale wiem, że oprócz tytułów, nagród i innych zaszczytów to mnóstwo obowiązków powiązanych z pracą charytatywną, najczęściej na rzecz potrzebujących. Mam świadomość, że w tej kwestii potrafiłabym podołać wszelkim wyzwaniom.

6. Jak każda młoda kobieta w dzisiejszych czasach często masz na głowie niesamowicie wiele spraw i obowiązków. Czy masz jakąś receptę na życie, czy raczej ze wszystkimi sprawami radzisz sobie spontanicznie i łatwo?

Owszem, jest wiele życiowych dewiz. Ja kieruję się maksymą, która brzmi: „ dawać ludziom więcej niż mogliby się spodziewać i robić to z przyjemnością”7. Czy jesteś osobą otwartą, towarzyszką i zabawową, czy wolisz od tego wypoczynek, samotne wieczory i rozmyślenia?

Jestem spod znaku Lwa, więc jak każdy Lew obdarzona jestem dużym temperamentem, charyzmą, wysokimi aspiracjami i odwagą. Łatwo zdobywam sympatię innych ludzi, mam dużo przyjaciół i znajomych. Więc zdecydowanie nie lubię samotności, ponieważ tylko życie dla kogoś ma sens.8. Jaka jest na co dzień Aleksandra Bartczyszyn? Czym najbardziej lubisz się zajmować, jakie jest twoje hobby?

Jak wspomniałam wcześniej, jestem osobą bardzo energiczną, więc nie uznaję bezczynności, lenistwa. Słynę ze smacznych wypieków i skutecznej gry w piłkę nożną. Gdy tylko mam wolną chwilę, to idę na boisko sportowe i gram. Jeżdżę też na rolkach.

9. Kto jest dla Ciebie ideałem kobiecej urody?

W szkole poznaliśmy sylwetki przeróżnych kobiet, które charakteryzowały się zarówno wdziękiem, urodą, jak i intelektem. Z czasem sama potrafiłam dostrzec w każdej kobiecie piękno. Wielokrotnie zadaję sobie pytanie czy dlatego coś jest piękne, że mi się podoba, czy mi się podoba,że jest piękne……?

10. Czy uważasz, że każda młoda kobieta może zostać Miss? Czy może potrzebne są do tego jakieś specjalne przygotowania i predyspozycje w Twoim mniemaniu?

Wielu osobom droga po koronę kojarzy się wyłącznie z zabawą i zaszczytami. Jednak bywa i tak, że często wypełniona jest cierniami. Zawsze znajdzie się „ ktoś”, kto w drodze do korony będzie czynił wszystko, by temu zapobiec. Z drugiej strony połączone to jest z rezygnacją z wielu codziennych przyjemności, np. spędzeniu miłych chwil z rodziną. Niestety, nie każda dziewczyna temu podoła, nie każda potrafi zrezygnować ze słodkości, uprawiać czynnie sport, utrzymać sylwetkę, być poddana krytyce. Decydując się na udział należy brać pod uwagę odporność psychiczną oraz chęć niesienia pomocy innym.

11. Jak oceniasz organizację wyborów Miss Polonia w Twoim regionie?

Uważam, że w moim regionie organizacja wyborów „ Miss Polonia Ziemi Nyskiej” odbywa się na wysokim poziomie. Składam ukłony przed Panią Dorotą Kusyk , która dbała o całokształt imprezy. Wystąpiłyśmy w czterech układach tanecznych. Ponadto Pani Dorota czuwała nad całością programu ,m.in. nad wspaniałą dekoracją i oczywiście miłą atmosferą.

12. Czym się kierujesz w życiu, co jest dla Ciebie priorytetem?

Każdy ma pewne priorytety w życiu. Moim zasadniczym priorytetem jest umiejętność patrzenia na człowieka , jako jednostkę indywidualną. Człowiek , jako istota powinien być odpowiedzialny nie tylko podczas realizowania powierzonych mu obowiązków, ale również w stosunku do społeczności , w której żyjemy oraz ojczyzny.

13. Jaki jest Twój stosunek do operacji plastycznych w kontekście konkursów piękności?

Być Miss to nie znaczy zostać nią za wszelką cenę , czyli poddawać się jakimkolwiek zabiegom operacji plastycznych. Tak jak powiedział Virien Leigh „ Nie ma brzydkich kobiet, są tylko kobiety, które nie wiedzą , że są ładne”14. Czy to prawda, że pięknej kobiecie jest łatwiej w życiu?

Według mnie łatwiej jest w życiu pięknej kobiecie, ale wyłącznie w początkowej fazie poznania. Uroda jest tylko tłem jeszcze piękniejszego wnętrza „ Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu Piękna, nie znajdziemy go nigdzie, jeśli nie nosimy go w sobie.” - Ralph Walido Emmerson.

15. Czy przyjęłabyś propozycję pozowania do odważnych zdjęć np. w Playboyu?

Dziękuję, jestem już umieszczona na stronie internetowej NAGO, więc nie muszę korzystać z innych ofert.

16. Co takiej kobiecie jak Ty najbardziej potrzeba do szczęścia?

Do szczęścia? No cóż…, spełnienie najskrytszych marzeń.

17. Co zabrałabyś ze sobą na bezludną wyspę?

Na bezludną wyspę na pewno zabrałabym śpiwór, bym nie zmarzła. Ponton, dzięki któremu mogłabym stamtąd się wydostać oraz kamerę, aby sfilmować ciekawe zakątki wyspy.Data wywiadu: 29 sierpnia 2007
Pytania zadawał: Hyperio, Matti, Peter
Wywiadu udzieliła: Aleksandra Bartczyszyn, Miss Polonia Dolnego Śląska 2007
http://www.is-pracownia.pl - Projektowanie instalacji sanitarnych, przyłącza wody i kanalizacji, sieci wodociągowe i kanalizacyjne.
Odpowiedz
 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  WYWIAD: Francys Sudnicka II | 26 lipca 2006 Pawel 2 5,145 10-06-2009, 17:14
Ostatni post: Misiek
  WYWIAD: Barbara Tatara | 13 sierpnia 2007 Pawel 7 3,749 03-06-2009, 21:03
Ostatni post: ena
  WYWIAD: Milena Lutrzykowska | 22 czerwca 2007 Pawel 1 3,919 20-03-2009, 11:24
Ostatni post: żetka
  WYWIAD: Marta Matyjasik | 1 sierpnia 2006 Pawel 1 3,843 18-03-2009, 17:37
Ostatni post: żetka
  Izabela Twaróg - wywiad przed finałem Miss Polonia 2008 Pawel 0 3,870 05-09-2008, 18:35
Ostatni post: Pawel
  WYWIAD: Natalia Winiarska | 25 sierpnia 2008 Kacper 0 4,826 25-08-2008, 21:28
Ostatni post: Kacper
  FELIETON: Karolina Stankiewicz | z Półfinału MP'2007 Pawel 0 3,119 10-08-2008, 22:32
Ostatni post: Pawel
  FELIETON: Magdalena Derszniak | z Miss Polonia 2007 Pawel 0 3,946 10-08-2008, 22:25
Ostatni post: Pawel
  FELIETON: Dorota Gawron | z Miss Universe 2007 Pawel 0 3,286 10-08-2008, 22:23
Ostatni post: Pawel
  WYWIAD: Magdalena Derszniak | 8 września 2007 Pawel 0 3,379 10-08-2008, 22:19
Ostatni post: Pawel

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości