< >
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Strefa Euro
#1
Tak ogólnie Polska jednak nie jest jeszcze gotowa, aby przyjąć już w przyszłym roku walutę euro. Dałabym jej czasu najwyżej 10-15 lat. W przeciwnym razie - drożyzna!

Tak poza tym w Strefie Euro znajdują się:
- Niemcy, Austria, Francja, Hiszpania, Irlandia, Belgia, Holandia, Luksemburg, Finlandia, Portugalia, Włochy (2002, wejście automatyczne)
- Grecja
- Słowenia
- Cypr
- Malta
- Słowacja
- Estonia
- Łotwa
- Litwa

Zapraszam do dyskusji!
Odpowiedz
#2
Głosując w referendum na tak dla UE w 2004 roku, już zgodziliśmy się na EURO, więc to nieuniknione, że w końcu ta waluta wejdzie w życie. Chcieliśmy być w ''Europie'' to jesteśmy ;]
Odpowiedz
#3
Ale tak w tym roku większość będzie przeciw strefie euro. Zobaczymy w maju...
Odpowiedz
#4
No nie jesteśmy na to przygotowani. Moim zdaniem to odwlecze się jeszcze w czasie. I dobrze bo przez najbliższe lata nie zostały poczynione żadne przygotowania w tym zakresie.
Życie to wiel­ka res­taurac­ja ot­warta przez całą dobę. Ni­by ma bo­gate me­nu ale i tak połowa z tych rzeczy aku­rat się skończy, gdy będziesz chciał je zamówić.
Odpowiedz
#5
Żadnego Euro nie będzie, jeżeli w październiku wygra PiS
Mam taką wiadomość z pewnego portalu, że podobno w 2020 roku Polska wejdzie do ERM II, a trzy lata później do strefy euro. Może być?
Odpowiedz
#6
Żyję w strefie euro i szczerze nie polecam tej waluty. Wprowadzenie euro w Europie Zachodniej skutkowało automatycznym wzrostem cen na usługi i produkty, które zresztą do dziś utrzymują się na wysokim poziomie (w zależności od kraju). Moim zdaniem, euro służy głównie bogatym przedsiębiorcom eksportującym swoje towary za granicę i bankom, a nie zwykłym obywatelom. Bierzmy przykład ze Szwecji, Danii i UKeju.
Odpowiedz
#7
Ja mam wrażenie, że żadnego Euro nie będzie. I oczywiście nie chcę, żeby było. Dobiliby ledwo oddychającą już polską gospodarkę,,,,
Odpowiedz
#8
Podobno Rumunia na 2019 rok planuje wprowadzenie Euro.

Nie tylko Polska odmawia wprowadzenia tej waluty. Tak samo Węgry z Czechami.
Odpowiedz
#9
Dowiedziałam się od koleżanki, że Szwedzi, u których pracuje, są zbyt bogaci, żeby wprowadzić euro. Boją się np. kradzieży.

A jaką widzicie przyszłość w sprawie Grecji?
Odpowiedz
#10
O popatrzcie

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/euro-w-polsce-coraz-blizej-spelniamy-juz-3-z,34,0,1900066.html">http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... 00066.html</a><!-- m -->
Odpowiedz
 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  UEFA EURO 2016 Elmer 27 881 11-07-2016, 21:17
Ostatni post: Milka
  EURO 2008 Guest 16 576 29-06-2008, 22:42
Ostatni post: Guest

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości