< >

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak oceniasz Forum E-miss ?
#1
Drodzy Użytkownicy
wypowiedzcie się proszę w ankiecie. Jak oceniacie Forum po blisko 9 miesiącach nieprzerwanej dzialalności ?

Chciałbym także, aby w tym temacie zawrzeć wszystkie istotne uwagi nt funkcjonowania forum (jego mankamenty i pozytywy, co się Wam tu podoba, a co w ogóle nie. Wasze propozycje zmian)

Wszyscy tworzymy to Forum, dlatego głos każdego jest niezwykle istotny i życzylbym sobie, żeby każdy z aktywnych Użytkowników napisał tu swoją opinię w formie paru zdań.
Chciałbym także, abyście na przestrzeni tych miesięcy ocenili pracę Kacpra i moją.
Ze swojej strony będę wdzięczny za każdą uwagę.

Dziękuję z góry i zapraszam do wyrażenia swojej opinii.
Monica Spear Mootz 1984-2014, Miss Venezuela 2004, 4th RU Universe 2005.
Odpowiedz
#2
Także jestem bardzo ciekawy Waszych opinii zarówno o Forum eMiss, jak i o samaym serwisie eMiss.

Również z góry dziękuję.
Pozdrawiam, Kacper.
http://www.emiss.com.pl - emissja piękna
Odpowiedz
#3
Jak dla mnie forum jest wporządku, chociaż przypomina forum Pawee co na pewno dobrze nie wrozy... do tego wszystkiego zbyt duzo wypowiedzi i ocen na temat forowiczow, a nie samych miss... O serwisie eMiss się nie wypowiadam :lol:
Odpowiedz
#4
Czyżbym czuł ironię w Twojej wypowiedzi, Igorze...? Wink
Odpowiedz
#5
Nie dlaczego... nie wypowiadam się ponieważ jakby nie patrzeć eMiss to konkurencja Globmiss i nie chce byc posadzacy o brak samokrytyki lub obiektywizmu.
Odpowiedz
#6
najwiekszym mankamentem jestem ja.
zaproponowalem Tomkowi pewne rozwiazanie w kwestii tematow o MWUIE, zobaczymy co z tym zrobi drugi czlonek zarzadu.
Odpowiedz
#7
1. Za duzo watkow czatowych na forum.
2. Niepotrzebne rzucanie półsłówek, ćwierćsłówek i niedomówien w stylu "dobrze wiemy dlaczego odpadla z konkursu", czy "No i po co zaczynac ten temat"
To jest prawdziwe wywyzszanie sie i chwalenie wiedza. Wiem, ale nie powiem. Nie chcesz powiedziec, to wogóle nie zaczynaj, bo inaczej to brzmi jak pomówienie.
Osobiscie mnie to wkurza bardziej, niz pkt 1.
Odpowiedz
#8
Ok. Ja też się wypowiem z punktu widzenia zarowno moderacji, jak i użytkownika forum - sprobuję to jakoś połączyć

Forum lekko traci swój charakter (m.in dlatego iż większość dawnych Użytkowników z wiadomych tylko sobie względów pisze sporadycznie, rzadko. Często tylko wtedy aby zwrócić uwagę innym, przez co w sumie nie daje dobrego przykładu. Stwierdzenie faktu, że jest źle na forum tak naprawdę nie wnosi absolutnie nic do sprawy a i wydaje się to z mojego punktu widzenia groteskowe. Tak samo jest z "obrażaniem się"

Zbyt mało jest ostatnio fajnych i rzeczowych dyskusji na temat. Krótkie, zdawkowe komentarze nie do wszystkich użytkowników pasują.

Ataki personalne - miały miejsce na każdym z forów i przed tym w mojej opinii nie jesteśmy w stanie się ustrzec. Róznica polega na tym, że niegdyś owe ataki były konsekwencją wypowiedzi nt miss, konkursów, werdyktów.
Obecnie te animozje są związane są z osobistymi uprzedzeniami, mieszaniem spraw osobistych w tematy o miss. Tutaj według mnie musi nastąpić istotna zmiana.

Kolejna sprawa (która mnie osobiście irytuje najbardziej) - nadmierne eksponowanie siebie, swojego wizerunku, rozpaczliwe próby wyróżnienia się pewnych osób z tłumu, prywatne rozmowy kompletnie niezwiązane z tematyką, jednozdaniowe wypowiedzi o niczym - słowem, ocean niepotrzebnej wody.
Zakładka "nie na temat" i pm-y powoli stają się bezużyteczne - wszystkie sprawy prywatne załatwiane są byle gdzie i w byle jaki sposób - mnie to drażni.
Część użytkowników zapomina po prostu, że jest to forum tematyczne i publiczne. Nikt nikomu nie broni kontaktów (a wręcz przeciwnie) i właśnie dlatego został założony dział nie na temat a ostatnio zwiększona została też pojemność skrzynki pocztowej.

Mam też wrażenie, iż kiedyś krytyka samych dziewczyn była nacechowana zdecydowanie większą subtelnością, czy nawet humorem. Teraz zdecydowanie więcej wulgaryzmów, bezpodstawnych ocen charakteru dziewczyn przez pryzmat ich urody, uporczywość, zawziętość - zbliżamy się do poziomu anonimowych komentarzy z onetu. Trzeba się nad tym zastanowić.

Wreszcie, za dużo zdjęć - za mało słów
---------------------------

Pozytywne strony :

przede wszystkim większa integracja Forowiczów, zdecydowanie więcej ciekawych informacji na forum, organizowane wciągające plebiscyty - przez co każdy forowicz ma prawo wypowiedzieć się, ma prawo głosu, ponadto - odwiedzają nas Miss, goście z zagranicy (czego kiedyś nie było), forum staje się istotnym źródłem informacji dla ludzi zainteresowanych tematem,dla dziewczyn, które kiedyś będą chciały startować w konkursach.... a nawet dla prasy - to są kwestie ważne i dobrze, iż się tak dzieje.

Suma plusow i minusów daje zatem w mojej opinii odp. nr 2 czyli jest ok, ale potrzeba jednak pewnych zmian.
Monica Spear Mootz 1984-2014, Miss Venezuela 2004, 4th RU Universe 2005.
Odpowiedz
#9
Mariusz... Jeśli o mnie chodzi (zacytowałeś tylko moje zdania z postów) nie czuje abym sie wywyższał... Ani nie pisze żadnych rzeczy o których nie wiecie (może jedynie w kwestii regionalnych wyborów, i tak naprawdę tylko w Łodzi), nie nabijam postów i w ten sposób nie staram zwrócić na siebie uwagi, nie wklejam masy zdjęć, które jak sami stwierdziliscie są zbędne, nikogo nie pouczam ani nie krytykuje (raz zdarzyło mi wejsc w dyskusję o Tatanie i tam zwrocilem uwage na to w jaki sposob teraz komentuje sie kandydatki - wyzywajac je)... głownie komentuje obecne wątki oraz biorę udział w konkursach organizowanych na forum... a co do panny Brzeskiej... "jury" jej nie wybrało, bo woleli potulną Marzenę - wydaje mi się, że tu nie ma niedomowien... nie robie z siebie idealnego forowicza, ale wydaje mi sie ze jest ok i m nikomu tu nei przeszkadzam pozdrawiam
Odpowiedz
#10
Cytaty nie byly doslowne, bardziej "cos w stylu".
Pierwszy dotyczyl Nagiej Prawdy (Bac, Bec, Byc albo nie Byc), drugi Beaty, ktora uciela watek przez Ciebie rozpoczety. To tak, zebym sam nie stwarzal niedomowien.
Troche sie ostatnio Beacie dostaje - moim zdaniem nie do konca slusznie.
Odpowiedz
#11
A moim zdaniem na forum dużo się dzieje... Przecież sezon ogórkowy w temacie Miss. Nie twierdzę, ze nie ma ciekawych wątków, dyskusji... Są, tylko skupiamy się na negatywach...

Owszem, Hyperio ma rację, powinno sie w miarę możliwości unikać przenoszenia prywatnych antypatii na forum ogólne... Od dawna to wałkuję. Wszelkie problemy, nieporozumienia można rozwiązać za pomocą pm-ów.

Jednak ja osobiscie nie chciałbym aby to forum stało się tylko i wyłącznie suchą skarbnicą wiedzy o Miss... odrobina humoru, poruszanie tematów nie związanych z Miss też ma swój urok, dlatego dział "nie na temat" w pełni się broni...

Jak zawsze we wszystkim potrzebne jest zachowanie równowagi i umiar... No i szacunek do drugiego człowieka... :wink:

Nie mam większych zastrzeżeń. Forum się rozwija. I chwała za to... nam wszystkim bo przecież to my współtworzymy forum. Wszyscy bez wyjątku... :wink:
Odpowiedz
#12
Może i ja się wypowiem, bo choć sama rzadko cokolwiek na forum piszę, to czytam wszystkie Wasze posty codziennie.
Generalnie w 100% zgadzam się z wypowiedzią Hyperio (i zaznaczyłam opcję" Jest ok, ale są konieczne pewne zmiany") i mogę się pod nią podpisać.

Forum nieustannie ewoluuje, ale zmiany idą zarówno w dobrym, jak i złym kierunku.
Dobre jest to, że forum stało się prawdziwą kopalnią informacji o różnych konkursach piękności. Zazwyczaj jest też pierwszym źródłem informacji. Pojawia się mnóstwo zdjęć, linków, newsów. Czasem aż mam wrażenie, że jest ich zbyt wiele, są zbyt szczegółowe, trudno to wszystko ogarnąć, ale niewątpliwie każdy znajdzie coś dla siebie na nim. I chyba nie pomijamy niczego, co z konkursami piękności ma związek.

Istotnie natomiast zmniejszyła się liczba cennych, dużo wnoszących, merytorycznych dyskusji. Przyczynił się do tego zapewne fakt, że faktycznie większość starych, doświadczonych użytkowników forum, którzy niegdyś byli głównymi motorami takich dyskusji zamilkła zupełnie, albo odzywa się sporadycznie pisząc jedno,czy dwa zdania. Tak naprawdę teraz rzadko coś komentujemy, raczej pojawiają się tylko zdjęcia, czy linki.

Ja akurat nie zauważyłam, aby poziom kultury wypowiedzi oraz sposób krytykowania dziewczyn jakoś radykalnie się zmienił. Myślę, że w tym względzie akurat jest, jak było. Ja specjalnie chamstwa nie widzę, a krytyka przybiera formy przeze mnie akceptowalne.

Natomiast strasznie wzrosła na forum prywata. To akurat mnie bardzo mierzi. Najbardziej chyba. Jest aż nadto widoczne, którzy użytkownicy znają się i utrzymują ze sobą kontakty także poza forum. To jeden z głównych powodów, który mnie zniechęcił do pisania tutaj. Na forum powstało coś na kształt towarzystwa wzajemnej adoracji, zamkniętego kręgu, który sobie nawzajem nadskakuje, prawi komplementy etc. Czasem mam wrażenie, że dla niektórych osób forum stało się wyłącznie miejscem towarzyskich spotkań. Za dużo czatowania, jakichs aluzji, porozumiewawczych wypowiedzi zrozumiałych tylko dla zainteresowanych stron. Zbyt jawnie, wręcz jaskrawie są okazywane i sympatie, i antypatie osobiste, a nie związane z argumentami merytorycznymi zawartymi w postach. Mniej obiektywizmu na forum dostrzegam, za dużo faworyzowania pewnych osób, znanych spoza forum poszczególnym uzytkownikom, a ignorowania innych. W ogóle za dużo osobistych wątków, wycieczek, zbaczania z tematu.

To chyba moje wrażenia na gorąco. Jak mi sie jeszcze cos przypomni, to napiszę.
Odpowiedz
#13
ale ale... chcemy zmieniać forum czy użytkowników? Wink
ankieta (ocena) dotyczy forum czy użytkowników?

ja zaznaczyłem pierwszą opcję... być może z wrodzonej przekory Wink
Nie mam zastrzeżeń do administratorów, wykonują kawał dobrej roboty, raczej nie dają ponieść się emocjom, starają się podejść do sprawy obiektywnie i choć czasem nie zgadzają się z tym czy tamtym nie machają pieścią twardego cenzora. Duży ukłon... szczególnie w stronę Kacpra (niektórzy mają w pamięci jego "raczkowanie" na forum... Chłopak zrobił duży krok do przodu... imponuje mi tą odpowiedzialnością którą nabył (?)).

Zgodzę się z Kasieńką co do tego, iż w kwestii krytyki dziewczyn niewiele się zmieniło... czasem któraś obrywa po pupie, ale wszystko jest w granicach przyzwoitości (przynajmniej mojej hahahaha ale prosze na mnie nie zwracać szczególnej uwagi, ponoć nie grzeszę intelektem, cechuje mnie chamstwo i wyjątkowy tupet... i zapewne wiele rzeczy mnie nie rusza).

Co do wzajemnych relacji użytkowników...
1. nie razi mnie okazywanie sobie wzajemnej sympatii, bardziej zarzuty osób których w zasadzie to nie dotyczy, w stylu "że niby ktoś komus bez mydła..." (nie mój biznes, skoro czuje taką potrzebę a osoba której ten zabieg dotyczy nie ma żadnych "ale").
2. Utarczki słowne, podszczypywania - hahahaha wolałbym się nie wypowiadać bo niejednej osobie gwoździa (nie szpilę) już tu wbiłem Wink Jak w życiu... jedni się lubią, inni nie... takich wymian zdań raczej nie unikniemy. Widząc taką dyskusję (a nie będąc w nią zaangażowany) nie robi ona na mnie wrażenia, ani nie wzbudza negatywnych odczuć...
Nie zamierzam umoralniać, ustawiać kogokolwiek, czy też dyktować komuś jak ma się zachowywać, ani oceniać... to ewentualnie domena Gospodarzy...

Jeden ale dla mnie dość istotny plus: pomimo tych przepychanek chyba nikt nie czuje się groszy, nikt nie traktuje kolegi czy koleżanki z góry, z prespektywny mentora, napuszonego bubka (poza ganieniem przez stare wrony tych pisklaków co nas nawiedzają i dziobią posta za postem (Magda czy wcześniej Peraczyna)... "dzieciaki" szybko się uczą i poznają zasady panujące w tym miejscu, uwierzmy w nich Wink ).
Odpowiedz
#14
Hup, chciałbym troszkę zmienić charakter forum poprzez zmianę myślenia jego Użytkowników (niektórych) :wink:
Monica Spear Mootz 1984-2014, Miss Venezuela 2004, 4th RU Universe 2005.
Odpowiedz
#15
Hyperio napisał(a):Hup, chciałbym troszkę zmienić charakter forum poprzez zmianę myślenia jego Użytkowników (niektórych) :wink:

echhhhh Hyp :lol: raczej nierealne :wink: myślisz, że choćby mnie wychowasz? Tongue czerstwy jestem w tych sprawach :wink:
Odpowiedz
#16
Jasne. Jesteś czerstwy w tych sprawach i już teraz widzę, jak za Twoim przykładem zaraz tu się wpisze grono kolejnych "czerstwych", złych z zasady, którzy uwielbiają być źli i dobrze się z tym czują, ponadto nie muszą nikogo słuchać, mają w nosie wszelkie uwagi i w ogóle i w szczególe...Wink
Hmmm...akurat Twojego nicka (jak również żadnego innego) nie wymieniłem w moim poście, nie wskazałem wirtualnym palcem person, które miałem akurat na myśli....kto się czuje, że to o nim było niech przemyśli sprawę i tyle...(albo i nie przemyśli...)
Monica Spear Mootz 1984-2014, Miss Venezuela 2004, 4th RU Universe 2005.
Odpowiedz
#17
ale ja nie twierdzę że wytknąłeś mnie paluszkiem Wink po prostu wiem, mam tego świadomość, jak czasem się zachowuję na forum, wiem kiedy komuś krtań usiłuję przegryźć. Na złego się nie kreuję, za złego z zasady się nie uważam... bynajmniej uważam się za grzecznotę i dobrotkę... a że lubie czasem popyskować albo ktoś mi podpadnie... to już "insza inszość"
Stary dziad jestem... 30 wiosna leci... mam swoje przyzwyczajenia, sposób bycia i tyle... nie zamierzam tego zmieniać...
Odpowiedz
#18
huppert napisał(a):ale ja nie twierdzę że wytknąłeś mnie paluszkiem Wink
Stary dziad jestem... 30 wiosna leci... mam swoje przyzwyczajenia, sposób bycia i tyle... a jeśli komuś to nieodpowiada... no cóż... trzy kroki w bok

Hup 8) na zmiany nigdy nie jest za późno przecież Big Grin :wink: ...ale na poważnie : ja osobiście akurat nie uważam, byś był tu jakimś glównym demonem...może ewentualnie demonikiem :lol: W kwestii kultury, naprawdę nie mogę się w mojej subiektywnej ocenie do niczego przyczepić. Nie atakujesz zazwyczaj pierwszy (przynajmniej swoich rozmówców Wink), nie używasz wulgaryzmów....ale przyznasz, że czasem zdarza Ci się pisać nie na temat :lol:
Monica Spear Mootz 1984-2014, Miss Venezuela 2004, 4th RU Universe 2005.
Odpowiedz
#19
przyznam... ale czy to świadczy żem demonik? ot dygresyjki, jakaś miła uwagę w stosunku do koleżanki czy kolegi... jedynie ociepla atmosferkę na forum w tym względzie nie mam sobie nic do zarzucenia (acz rozumiem że niektórzy nie chcą czytać, że dajmy na to umawiam się z Mattim na wspólne kopcenie)
A zmian trzeba chcieć... mi odpowiada aktualny stan rzeczy Smile
Odpowiedz
#20
Dobrze i ja nie mam absolutnie nic przeciw i nikomu na pewno też nie przeszkadzałoby gdyby miejscem tego przyslowiowego "umawiania się" stała się zakładka nie na temat (jak to ostatnio miało miejsce choćby z Madame Sophie Wink)
Odnosnie miłych uwag, czy oznak sympatii to przecież oczywiste, że nikogo nie zmuszam do zaprzestania owych praktyk Smile

Cytat:A zmian trzeba chcieć... mi odpowiada aktualny stan rzeczy
tak, a Koniczyna jest teraz w Rydze i tresuje tygrysicę :lol:
Monica Spear Mootz 1984-2014, Miss Venezuela 2004, 4th RU Universe 2005.
Odpowiedz
 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  AKTUALIZACJA DO NAJNOWSZEJ WERSJI OPROGRAMOWANIA FORUM Pawel 38 3,625 26-04-2017, 22:49
Ostatni post: Elmer
  Kontakt z moderatorem forum igorwlodarczyk 5 1,961 04-12-2015, 13:05
Ostatni post: MonikaNiewazny
  Wybierz Nowe Logo Forum ! MonikaNiewazny 43 3,481 13-02-2015, 12:45
Ostatni post: tupotek
  Ogólne informacje o Forum eMiss Kacper 147 17,607 22-11-2014, 11:16
Ostatni post: Pawel
  Jubileusz Forum Hyperio 51 6,785 05-02-2013, 16:32
Ostatni post: Gwyneth
  Ankieta Zadowolenia Użytownika Forum eMiss Pawel 24 5,794 21-01-2013, 10:10
Ostatni post: FilipC
  Podziękowania dla forum tupotek 3 3,587 08-12-2010, 00:50
Ostatni post: Milka
  Problemy z funkcjonowaniem Forum Pawel 10 4,170 20-06-2010, 18:40
Ostatni post: Mariusz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości