< >

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ANETA KRĘGLICKA - MISS WORLD 1989
#1
22 listopada 1989 - pierwszy raz konkurs Miss Świata odbywa się na innym kontynencie, pierwszy raz poza Londynem. Polskę reprezentuje I vice Miss International 1989 , Miss Polonia Aneta Beata Kręglicka (ur. 23 marca 1965 w Szczecinie)

Studentka ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim! Podczas wyborów Miss Polonia Jej zwycięstwo wzbudziło emocje... mieszane uczucia. Nie była faworytką. Jak później mówiła w wywiadach dopiero konkursy międzynarodowe miały pokazać czy faktycznie zasłużyła na koronę! Pokazały! Aneta w wielkim stylu sięgnęła po koronę Miss World!

Wystąpiła w czarnym kostiumie kąpielowym i niebieskiej sukni wieczorowej z dekoltem obszytym sztucznym futrem. Tej skromnej kreacji nie da się zapomnieć. Do tego piękna fryzurka... Aneta płynęła po scenie... z delikatnym uśmiechem na ustach. Perfekcyjny angielski podczas wywiadu... Opowiadała o Polsce.

Wiele osób twierdzi, że pomogła Jej sytuacja polityczna Polski... rok przelomów. Być może... ale wygrała zasłużenie! To był Jej dzień! W tamtej szarej, nudnej Polsce... zwycięstwo Polki w najbardziej prestiżowym konkursie piękności świata....bylo jak sen!

Obecnie Aneta rozpoczęła studia doktoranckie na SGH. Przed startem w konkursie Miss Polonia tańczyła w studenckim zespole tańca współczesnego. Po sukcesie założyła własną fundację a w 1991 r. otworzyła agencję PR. Organizowała też maraton ABK10K. Jej mężem jest reżyser Maciej Żak.

W 2006 roku przypomniała się szerszej publiczności biorąc udział w III edycji "Tańca z gwiazdami", prowadziła galę powitalną Miss World 2006 w Warszawie oraz była jurorem w Gali Finałowej 30 września 2006, w Sali Kongresowej w Warszawie.

Wiecznie młoda i piękna... Aneta dzięki za emocje i radość jaką sprawiło Twoje zwycięstwo Big Grin

[Obrazek: missworld1989acn4.jpg]
[Obrazek: anetka1by2.jpg]
Odpowiedz
#2
Niestety nie oglądałam tego finału...żałuję, bo pewnie jeszcze długo nie będzie dane Polce założyć koronę Miss Świata. Na tych screenach Aneta wygląda niesamowicie. Miała trochę krąglejszą buzie niż obecnie i moim zdaniem wyglądała ślicznie. No ale czas ucieka...i choć nadal piękna to moim zdaniem jest trochę za chuda.
Odpowiedz
#3
Szkoda, że na Youtube.com nie ma filmików z tego finału Sad Aneta ślicznie wyglądała. Zasłużyła na korone Miss World.
Odpowiedz
#4
Ciekawa mapka. Pokazuje, które kraje brały udzial w MW 89 i jakie miejsca zajęły.
http://content.answers.com/main/content/...89_Map.PNG
Odpowiedz
#5
Ja ostatnio mia³em przyjemno¶æ zobaczenia tego pamiêtnego fina³u, bo Przyjaciel podzieli³ siê ze mn± swoim nagraniem :wink: Z czystym sumieniem mogê powiedzieæ, ¿e ta korona sie Anecie nale¿a³a. Mia³a w sobie klasê i dumê, któr± obecnie obserwujemy bardzo rzadko... Porusza³a siê przepiêknie, a angielski jak u native speaker... Fryzura, suknia bez zarzutu mimo ¿e bez jakich¶ fajerwerków... Sukces by³ wiêc w pe³ni zas³u¿ony.
Odpowiedz
#6
czy ktos mógłby pożyczyc kasete do przegrania albo przegrac te wybory ?
Odpowiedz
#7
1989 to był fantastyczny rok. Szkoda, że wszystko schodzi na psy :lol:
Odpowiedz
#8
Tak, kiedy¶ to potrafili zaprojektowaæ i uszyæ fantastyczne suknie... A teraz nuda, wszystko na jedno kopyto...
Odpowiedz
#9
A w Misslandzie nadal przechował się ten strój narodowy i posyła w nim swoje dziewczyny. Tongue
Odpowiedz
#10
specjalnie dla Was Big Grin Anetka

http://www.youtube.com/watch?v=0fs-2bPsHx0
Odpowiedz
#11
Dzięki wielkie Coyote! Big Grin
Odpowiedz
#12
Sukces był wielki!!!!! Polityka na pewno pomogła, ale Aneta wyglądała rewelacyjnie!!!!! Z pań, które wtedy nie znalazły się w top 10 szalenie podobała mi się Miss Norwegii. Równie ciekawe były Miss Panamy, Miss Islandii i Miss Izraela.
Pozdrawiam Big Grin
Odpowiedz
#13
Przede wszystkim podziękowania dla Coyote za te fragmenty...

Zwycięstwo Anety w 1989 to było jak święto narodowe, porównywalne choćby ze złotem dla Polaków na Igrzyskach. Mówiło się o tym w szkole, w pracy, pisały o tym wszystkie gazety, trąbiły radio i telewizja.
Ongiś wybory Miss Polonia oraz międzynarodowe konkursy piękności cieszyły się wręcz nieprawdopodobnym zainteresowaniem mas (zestawiając czasy współczesne).
Oczywiście - Artur prawdę tu pisze - juz wtedy mówiono, że Anecie sprzyjała sytuacji polityczna czyli upadek "żelaznej kurtyny". Jednak Aneta wszystkim swoim krytykom w pewnym sensie zamknęła usta, dysponując niesłychanymi atutami jak na tamte czasy - osobowość, znajomość języków, ambicja, indywidualizm, klasa. Chociaż trzeba tu nadmienić, że Jej wybór na Miss Polonię był postrzegany wtedy jako dość kontrowersyjny (zarzucano Jej słusznie niefotogeniczność, wytrzeszcz oczu. Większość obserwatorów optowala za Agnieszką Angelo z Radomia lub Żanetą Katkowską ze Szczecina. Praktycznie tylko ta trójka była typowana przed finalem MP i Anetę raczej lokowano niżej niż ww Panie), tym bardziej korona Miss World dla Anety to było jednak spore zaskoczenie (choc już wcześniej zdobyła 2 miejsce na MI)

Z tego co pamiętam rok 1989 nie przyniósł na MW jakiegoś nadzwyczaj wysokiego poziomu urody kandydatek. Aneta prezentowała klasyczną słowiańską delikatną urodę, nadrabiając braki osobowością, więc nawet całkiem łatwo można było zrobić z Niej zwyciężczynię MW bez specjalnej wrzawy.
Pamiętam, że wówczas umiarkowanie podobała mi się także Kolumbijka oraz reprezentantka państwa Izrael. Kanadyjka (2 lokata) bardzo męska i nieciekawa - doskonałe tło dla Anety. Sprytnie to Julia rozegrała Wink
Reszta top też nie odznaczała się jakąś wybitną urodą i to trzeba jasno podkreślić.
Ech... kiedyś te finały zarówno na MW i MU były o niebo lepiej zorganizowane niz obecne i śledziło sie je z zapartym tchem. Morley powinna szybko wrócić do indywidualnych prezentacji w poszczególnych top.
Monica Spear Mootz 1984-2014, Miss Venezuela 2004, 4th RU Universe 2005.
Odpowiedz
#14
Druga część wyborów Miss World - prezentacja Anety, udostępniona przez Coolowatego - Coyota:

http://www.youtube.com/watch?v=gA94NIwDP38
Odpowiedz
#15
[Obrazek: 389a8d1ac017d58dmeduw2.jpg]
Jak zjeść ciastko i mieć ciastko?
To proste, wystarczy kupić dwa.
Odpowiedz
#16
Fantastycza

Olsniewajaca. Świeża. Pewna siebie, a przy tym naturlana.
Co by nie mówić o polityce, Aneta zdobyła zasłuzenie ten tytuł
Podpisuje sie pod tym co tutaj napisaliscie wszscycy...

Jak tak sobei wspominam to ogarnia mnie ejdnak zdumienie... Tyle lat, tyle potem konkursów, doświadczeń i NIKT z jury obecnych konkursów w Polsce nie umie sie odniesc do tego co stało się wtedy:
doskonały angielski
neisamowite poruszanie się na scenie i przed kamerą
swietna garderoba
super figura
elektryzująca twarz pełna wdzięku i bardzo oryginalna
pewnosć siebie + zero sztucznosci i mizdrzenia się czy udawania

GDZE to wszytko jest ? nie da sie juz czegoś takiego wyluskać ??
Nie ma dziewczyn które swietnie mówia po angielsku ? pwenych siebie ale jednoczesnie DUMNYCH, Z KLASą ? takich które by nie byly wytapetowane, sztuczne, mizdrzące się ??? dokad to zmierza ? nie ma już dziewczyn które maja swiadmosć swojej urody ale przy tym dysponujących faktycznie tą urodą ?
ja rozumiem że wyprostowana i pełna wdzięku postawa to już dzisiaj rzadkość - widze to po dorastających dziewczynakach, w przerazajacym keirunku to zmierza... Ale co z atutami typu: garderoba, język obcy, osobowosć ?
Tamten sukces powinien dac do myslenia polskim organizatorom, wyznaczyć pewien kierunek.
Bo poza ogromnymi pieniedzmi jakie trzeba wyłożyc to jednak coś trzeba pokazać.
Odpowiedz
#17
Jak przez mgle pamietam moje zdziwienie jak do TOP (nie pamietam cyfry Smile) nie weszly najgrozniejsze (moim zdaniem) rywalki Anety. Potem sobie pomyslalem, ze to przeciez dla naszej reprezentantki lepiej i nie robilem z tego jakiejs wielkiej tragedii.
Ogladajac kolejne finaly MW, czy MU widze, ze wyprobowane metody stosuje sie z powodzeniem do dzisiaj, ale uroda pani Anety jednak nieprzecietna, wiec sam juz nie wiem gdzie lezy prawda.
Odpowiedz
#18
Koniczyna napisał(a):pewnosć siebie + zero sztucznosci i mizdrzenia się czy udawania
GDZIE to wszytko jest ? nie da sie juz czegoś takiego wyluskać ??

no właśnie...

Ja myslę, że wiele jest przyczyn tego stanu rzeczy... Jedną z nich jest moim zdaniem fakt, że dziewczyny w Europie obecnie później dojrzewają emocjonalnie... Wcześnie stają się kobietami w sensie fizycznym, natomiast są to nadal emocjonalnie dzieci w ciele kobiety. Zupełnie nieprzygotowane przez rodzicow do roli dorosłego człowieka... To na pewno znak czasu, wpływ cywilizacji... Zapatrzone w lalki Barbie, kolorowe magazyny... Niby studentki - ale powiedzmy sobie szczerze, że dziś bycie studentem, tytuł mgr to już zaden prestiż, wszak powstała masa fabryk studentów, gdzie jedyny wymóg to wplacenie kasy...
A jeśli dodamy do tego fakt, że Aneta, Ewa Szymczak, Ewa Wachowicz w chwili gdy startowały w konkursie były kobietami pod 20-tce, kończącymi studia... to odpowiedź już nasuwa się sama. Próżno szukać takiej dojrzałości u dzisiejszych 18-19 latek. Zresztą Ty Aga sama pracujesz w szkole, obserwujesz dzieci więc wiesz jak jest...
Karolina Gorazda, Dorota Gawron, Agnieszka Zielińska tę regułę potwierdzają... Im starsze tym dojrzalsze emocjonalnie... i większa szansa na to, że sprawdzą sie zagranicą... Dlatego jestem za tym by na Miss wybierać dziewczyny starsze, z jakimś bagażem życiowym... Jednak najpierw osobowość, później uroda... Nie odwrotnie bo nic z tego nie będzie!
Odpowiedz
#19
Trzeba pamiętać ze w komunie, keidy nic nie było, człowiek często dojrzewał szybciej bo nie miał innego wyjścia... Choć i to nie jest regułą, bo wiele i takich osób co do dziś nie potrafią sobie poradzić w życiu ;-) Może chodzi o to ze dziś nie ma prawdziwej dojrzałości za to jest cwaniakowanie i rozbijanie się łokciami, a w srodku pustełeczko... Dziewczyny, a nawet dziewczynki są dziś raczej bardziej szczwane od nastolatek za moich czasów, ale inteligencja goni w piętkę... Dziś chamstwo anzywa się przedsiębiorczością zyciową, zaradnością. A luster jakby zbrakło. Przynajmniej jak sie patrzy na niektóre dzieewczyny - kandydatki w wyborach regionalnych. Zero samokrytyki.
Aneta była wyjatkowa. Ja do dzis pamiętam moje niezadowolenie keidy została "jakaś dziewczyna z wyłupiastymi oczami" Taka, tak - taka mi sie wówczas wydawała. Ale cóż o urodzie moze powiedzieć dosć dziecinna nastolatka ? No i się okazało ze nawet jesli nad Anetą wisiała od poczatku historia i polityka (a Pomorza gdzie rozpoczynał sie upadek prl-u, czy postrzeganie "egzotycznej" Polki na MW i MI oraz zrobienie na złosc komunistycznemu rządowi przez Morleyową tym wyborem w "imperialistycznym" konkursie zachodnim...) - to mimo to obroniła sie atutami których moga jesj zazdrościć obecne miss. Jak porównuję taka Anetę na MW a np. taką Amerykankę, brazylijkę czy parę innych miss z tegorocznego MU, to wysiadają przy niej. W ubiegłym roku taką klasę, dumę i bezpretensjonalnosć miała Kurrara. Przy takich miss inne sztuczne i wystudiowane lalki wygladają ciężkawo i śmiesznie.
Nasze dziewczyny marzące o konkursach powinny równać do takich wzorców.
Odpowiedz
#20
relacja z finału mw 89'
http://www.mardoo.net/forum/viewtopic.ph...0f12e95fa1

fotel widoczny na zdjęciach bardzo podobny do tego na którym zasiadła ewa wachowicz w 1992. Confusedzok:
Odpowiedz
 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  MIREIA LALAGUNA ROYO - MISS WORLD 2015 Marquess 70 12,223 27-11-2016, 17:33
Ostatni post: Izrael
  DIANA HAYDEN - MISS WORLD 1997 Misiek 8 3,748 05-08-2016, 01:59
Ostatni post: Marquess
  IVIAN SARCOS - MISS WORLD 2011 Milka 108 14,213 24-05-2016, 21:40
Ostatni post: Milka
  KSENIA SUKHINOVA - MISS WORLD 2008 Joanna 141 15,146 29-03-2016, 18:07
Ostatni post: Mocate
  PRYIANKA CHOPRA - MISS WORLD 2000 Misiek 10 6,203 27-03-2016, 19:04
Ostatni post: Mocate
  LINOR ABARGIL - MISS WORLD 1998 Misiek 17 11,022 20-03-2016, 01:48
Ostatni post: Elmer
  MISS WORLD 2014 - ROLENE STRAUSS missjonerka 43 8,298 12-12-2015, 23:52
Ostatni post: Kryspin
  MEGAN YOUNG - MISS WORLD 2013 Finezja 141 19,003 14-12-2014, 19:27
Ostatni post: MonikaNiewazny
  JULIA KOUROTCHKINA - MISS WORLD 1992 Hyperio 44 153,194 05-12-2014, 19:22
Ostatni post: couvert
  Miss Princess of the World lukrecja 5 2,772 12-11-2014, 12:19
Ostatni post: lukrecja

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości